Самое популярное

Партнери


Home Новини Високий тиск - чи завжди він небезпечний
Високий тиск - чи завжди він небезпечний PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
12.08.2018 08:32

Результати повногеномного пошуку асоціацій показали зв'язок високого артеріального тиску з 107 локусами (місця розміщення гена в хромосомі). Тут знаходяться гени, які активні в тканинах, утворюють артерії і інші компоненти серцево-судинної системи. Вчені також розробили генетичний показник ризику, що дозволяє передбачити ймовірність високого артеріального тиску в певному віці на основі наявності певних алелей.

Чим вищий показник ризику, тим більша ймовірність того, що людина, досягнувши віку 50 років, буде страждати гіпертонією. Для кожних додаткових 10 міліметрів ртутного стовпа ризик інсульту збільшується на 50 відсотків.

Вчені вважають, що це дозволить розробити персоналізований підхід до кожного пацієнта. Наприклад, можна давати рекомендації щодо зміни способу життя, щоб людина скоротив вживання алкоголю, активніше займався фізичними вправами, а також змінив споживання калію і натрію.

Однак не завжди високий кров'яний тиск шкодить людині, або, краще сказати, не завжди супроводжує захворюванням. Так, американські вчені з Каліфорнійського університету показали, що гіпертонія в похилому віці знижує ризик розвитку старечого недоумства. Стаття про це була опублікована в Alzheimer's & Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association.

Медики виявили зв'язок між високим кров'яним тиском, особливо якщо воно розвинулося в віці 80 років і старше, і зниженням ризику розвитку недоумства після 90 років. До таких висновків вчені прийшли в результаті дослідження за участю 559 осіб старше 90 років. За час обстеження у 224 чоловік була діагностована деменція.

Однак таких діагнозів було на 42 відсотки менше у тих, хто в 80-89 років набув гіпертонію. У тих, у кого високий кров'яний тиск виник після 90 років, випадків деменції ще менше - на 63 відсотки.

«Нові дані свідчать про те, що деякі фактори ризику розвитку деменції можуть змінюватися протягом життя, - зазначає співавтор публікації Марія Каррільо. - Ми вже спостерігали аналогічні результати в минулих дослідженнях, які порівнюють масу тіла і ризик розвитку недоумства у літніх людей ».

Найбільш ймовірна причина цього - те, що високий кров'яний тиск, як правило зустрічається у людей з надмірною вагою, здатне в похилому віці підтримувати інтенсивний кровотік в головному мозку на належному рівні. Однак дослідження не розкривало причинно-наслідкових взаємозв'язків, тому судити про користь високого тиску передчасно. Не виключено, що є неврахований фактор, що сприяє гіпертонії і знижує ризик розвитку деменції.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org