Самое популярное

Партнери


Home Новини Найсмертоносніше інфекційне захворювання діагностують найпростішим тестом
Найсмертоносніше інфекційне захворювання діагностують найпростішим тестом PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
25.03.2016 07:16
Вчені з США та ПАР виявили набір генів, який дозволяє передбачити, у кого з носіїв палички Коха розвинеться туберкульоз — найбільш смертоносне інфекційне захворювання в світі. Про відкриття повідомляється в журналі The Lancet.

Носіями палички Коха (Mycobacterium tuberculosis) є близько двох мільярдів жителів Землі, проте розвивається туберкульоз лише у одного з десяти носіїв — вченим вдалося виявити 16 генів, значно більш активних в організмі представників цієї групи.

Дослідники взяли аналіз крові у шести тисяч молодих громадян ПАР, ризикують отримати туберкульоз, і стежили за ними протягом двох років. Потім вони взяли повторний аналіз крові у 37 хворих і 77, залишилися здоровими. Виявивши 16 «винних» генів, вчені провели повторний тест з іншими учасниками першого опитування, пише geneza.itgo.com. Після підтвердження отриману закономірність перевірили серед ще двох незалежних груп в ПАР і Гамбії.

Передбачувальна сила «тесту з 16 генами» поки далека від ідеальної (98-100 відсотків). Він допоміг виявити лише 80 відсотків майбутніх хворих і невірно вказав на багатьох, що залишилися здоровими. Крім того, точність тесту залежала від близькості настання хвороби: за два роки він майже нічого не показує.

Тим не менше, навіть такі результати дуже сильно допоможуть в профілактиці туберкульозу. Тепер медики зможуть діагностувати цю хворобу до того, як носій палички Коха стане заразливим. Крім того, потенційні хворі зможуть почати приймати протитуберкульозні препарати значно раніше, що допоможе більш ефективно впоратися з інфекцією і позбавити організм від зайвих ліків. Наприклад, вони могли б пройти курс лікування ізоніазидом, який не дає важких побічних ефектів.

Нарешті, відкриття американських і південноафриканських вчених здешевить випробування протитуберкульозних вакцин та інших препаратів. Генетичний аналіз дозволить з легкістю виявити досліджуваних, схильних до туберкульозу.
 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org