Самое популярное

Партнери


Home Новини Синдром "війни в Затоці" визнаний неіснуючим
Синдром "війни в Затоці" визнаний неіснуючим PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
14.07.2004 10:00

Британські учені відкинули можливість існування синдрому "війни в Затоці" як окремого захворювання. В ході масштабного дослідження, заснованого на опитувані понад 40000 військових, вони встановили, що скарги солдатів, які воювали з армією Саддама Хусейна, не відрізняються від тих, хто пройшов службу в інших гарячих точках.

У ході роботи анкети розіслали великій кількості військових. Відповідь була отримана від 42818 осіб, з яких 24000 були ветеранами війни в Персидській затоці. Найчастіше вони скаржилися на порушення опорно-рухового апарату (15,1 відсотка), хронічну втому (10,8), порушення пам'яті і уваги (7,9), шкірні прояви алергії (7,6).

Учені з Лондонського інституту гігієни і тропічної медицини відзначили, що ветерани цієї війни дійсно пред'являли скарги частіше, ніж ті, хто воював в інших місцях – в 61 відсотку випадків проти 37 відсотків. Проте всі симптоми у ветеранів війни в Персській затоці були такими ж, просто скарги ті пред'являли частіше.

"Результати дослідження підтверджують інші роботи, які виявили надмірну оцінку свого здоров'я як підірваного у ветеранів війни в Затоці, але дані не підтверджують існування унікального синдрому у цієї групи людей", - відзначила Ребека Сіммонс (Rebecca Simmons), один з авторів дослідження.

Необхідно відзначити, що ця робота фінансувалося Міністерством оборони, яке завжди заперечувало синдром "війни в Затоці". Проте незалежні організації стверджують, що у 6000 осіб після війни почалося нез'ясовне погіршення здоров'я, понад 600 осіб померло. Вони проводять свої незалежні дослідження цієї проблеми.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org