Самое популярное

Партнери


Home Новини Вчені визначили «смертельну норму» сидіння на місці
Вчені визначили «смертельну норму» сидіння на місці PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
25.03.2016 07:30

Тривале сидіння на одному місці і брак руху під час роботи і відпочинку є серйозним чинником, укорачивающим життя: вчені з'ясували, що в ряді випадків саме це стає причиною смерті людей. Нові дані, отримані медиками щодо малорухомості, опубліковані в виданні American Journal of Preventive Medicine.
«Приблизно 3,8% щорічних смертей на Землі відбувається багато в чому завдяки надмірному поширенню сидячого способу життя і роботи», - наводиться в публікації сайта equipia.org думка вчених. Фахівці з Університету Сан-Паулу (Бразилія) підрахували, що сидіння на стільці може мати смертельний поріг» - перевищення цієї норми вкрай несприятливо впливає на організм. І навпаки, зменшення часу, проведеного сидячи, здатне продовжити життя.

«Скорочення часу сидіння до трьох годин на день може продовжити життя на 0,2 року», - такий вердикт дослідників.

В рамках проекту експертами була проаналізована статистика по смертності за останні 15 років: її представляли дані з 50 наукових робіт, присвячених причин смерті і змінам у рівні смертності в 54 державах, де проживає приблизно чверть населення планети. Крім того, автори роботи задіяли бази даних ВООЗ і свої власні результати моніторингу. Таким чином, вчені змогли встановити конкретну частку смертей з природних причин, безпосередньо чи опосередковано пов'язаних із сидячим способом життя – в результаті розвитку ожиріння, схильності до інфарктів і інсультів, травм хребта і іншим хворобам, характерним для малорухливості.

За словами дослідників, щорічну смерть з-за довгого сидіння і нерухомості приблизно 440 тисяч осіб можна запобігти.

«Всі ці смерті можна було б помітно зменшити в чисельності, якщо б люди проводили більше часу в стоячому положенні або рухаючись, а не сиділи», - зазначили експерти.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org