Самое популярное

Партнери


Home Новини Сибірську виразку можна лікувати і без антибіотиків
Сибірську виразку можна лікувати і без антибіотиків PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
24.10.2001 06:17

Сибірську виразку можна перемогти, не вдаючись до антибіотиків. Як повідомляє ВВС, американські учені зробили декілька важливих кроків у напрямі створення ліків, які зможуть допомогти навіть при найбільш запущених стадіях хвороби, коли призначення антибактеріальних препаратів неефективне.

Всі вони направлені на знешкодження токсинів бактерії сибірської виразки, які вже встигли потрапити в кров. Перше дослідження було проведено ученими з університету Вісконсін-Медісон (Wisconsin-Madison)  і медичної школи Гарварду. Їм вдалося зрозуміти, як отрути, що утворюються мікробом, потрапляють у кров.

Виявилось, що для цього їм необхідно зв'язатися із спеціальним білком на поверхні клітки, який одержав назву рецептор до токсину сибірської виразки. Дослідником вдалося шляхом генної інженерії створити фальшиві рецептори, які зв'язувалися з токсином і не давали йому приєднатися до клітки.

За словами одного з авторів роботи доктора Джона Янга (John Young), тепер належить зрозуміти механізм приєднання токсину і його руйнівної дії. Крім того, вони хочуть синтезувати достатню кількість рецепторів, щоб спробувати їх лікувальний ефект на заражених тваринах.

Коли токсин, який також називається захисний антиген, з'єднується з рецептором на поверхні клітини, він відкриває шлях двом іншим токсинам бацили сибірської виразки - летальному чиннику і набряклому чиннику. Вивченню механізму дії першої і можливих шляхів боротьби з ним присвячено інше дослідження.

Учені з університету Бернхема (Burnham) в Каліфорнії встановили його тривимірну структуру і механізм дії. Виявилось, що, проникаючи в клітину, він блокує один з білків, не дозволяючи клітині попередити імунну систему про інфікування. Тепер учені шукають спосіб порушити роботу цього токсину.

Одержані дані вказують нові цілі для створення ефективних ліків від сибірської виразки. Вони вигідно відрізнятимуться від антибіотиків тим, що зможуть лікувати дуже важкі і запущені форми, адже антибіотики можуть тільки убити бацилу, але не знешкоджують токсин, що вже потрапив у кров.

Проте в обох випадках дослідники звернули увагу на ту обставину, що на створення ліків можуть піти роки. Навіть якщо врахувати надзвичайні обставини і спрямувати на дослідження достатньо великі кошти, навряд чи можна чекати готові препарати раніше, ніж через рік.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org