Самое популярное

Партнери


Home Новини Дорослі ліки від СНІДу не підходять дітям, а дитячих немає
Дорослі ліки від СНІДу не підходять дітям, а дитячих немає PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
15.07.2004 16:06

На Міжнародній конференції з ВІЛ/СНІД, яка проходить на цьому тижні в Бангкоку, представники організації "Лікарі без кордонів" ще раз звернули увагу на особливості боротьби з цим захворюванням у дітей. Була відзначена відсутність адаптованих для дітей методів діагностики ВІЛ-інфекції, спеціальних лікарських форм і методів оцінки їх ефективності.

Причину цього експерти бачать в тому, що в розвинених країнах кількість ВІЛ-інфікованих дітей порівняно невелика, більшість з них знаходиться в країнах Африки. Таким чином, відсутні ринки збуту і фінансові перспективи інвестування коштів у розробку спеціальних препаратів і методик для педіатричної практики.

Як відзначив Дейвід Вілсон (David Wilson), координатор програми "Лікарів без кордонів" у Таїланді, противірусні ліки у формі сиропів мають огидний смак, пігулки дуже великі для дітей. Небагато дитячих лікарських форм дуже дорогі, наприклад 1300 доларів при еквіваленті для дорослого вартістю 200 доларів.

Проблематичний і розрахунок дози для маленьких пацієнтів, оскільки фармацевтичні компанії не розробили для педіатрії чітких вказівок. Але препарати – не єдина проблема. Стандартні методи виявлення вірусу дуже ненадійні у віці до 18 місяців. Це притому, що близько половини інфікованих дітей в Африці вмирає, не доживши і до двох років.

Але і цим не вичерпується список проблем. Так, більшість автоматів для підрахунку клітин імунної системи в кров, за якою оцінюється ефективність лікування, не адаптовані для дитячого віку. Все це експерти вважають серйозною проблемою, яка вимагає якнайшвидшого рішення.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org