Самое популярное

Партнери


Home Новини Щури-наркомани допоможуть вилікувати людей
Щури-наркомани допоможуть вилікувати людей PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
16.08.2004 08:17

Нові експерименти на щурах допомогли ученим зрозуміти механізм наркотичної залежності, повідомляє The New Scientist.

Вперше створена модель, що дозволяє прослідкувати перехід від вживання наркотиків до наркозалежності. Учені сподіваються, що вона допоможе знайти нові способи позбавлення від наркоманії.

Експерименти з привчанням тварин до наркотиків почалися ще в 1960-х роках, проте було неясно, чи дійсно у них виробляється хімічна залежність, чи вони просто одержують задоволення від вживання психоактивних речовин.

Дослідники під керівництвом П'єра Вінченцо П'яцци (Pier Vincenzo Piazza) з Неврологічного інституту в Бордо показали, що щури, які пристрастилися до кокаїну, після трьох місяців вживання наркотика заради чергової дози готові були навіть терпіти розряд електрошоку. "Це говорить про те, що наркоманія - не просто соціальний феномен. Цей розлад мозку", - пояснює П'яцца. Адже справжній наркоман - це той, хто заради чергової дози готовий будь-які жертви.

Цікаво, що серед щурів, як і серед людей, залежність формується у 17 відсотків тих, хто пробував наркотики. І, подібно до людей, щури-наркомани повертаються до вживання наркотика після місячної стриманості.

Створена модель дозволяє дослідникам краще зрозуміти природу наркотичної залежності як на нейробіологічному, так і на психологічному рівні. Визначивши, яким саме змінам піддається мозок наркомана, учені зможуть розробити ефективні засоби лікування залежності.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org