Самое популярное

Партнери


Home Новини Лікарям вдалося реанімувати пацієнта з рекорд низькою температурою тіла
Лікарям вдалося реанімувати пацієнта з рекорд низькою температурою тіла PDF Друк E-mail
28.01.2000 09:37

Вперше в медичній практиці вдалося вивести із стану клінічної смерті людину, температура тіла якої становила лише 13,7 градуса за Цельсієм, повідомляється у сьогоднішньому номері журналу The Lancet. Саме таку температуру тіла зафіксували реаніматологи Регіонального Госпіталю в Тромсе (Норвегія) у жінки, яка під час лижної прогулянки впала в крижану воду і не могла вилізти протягом 40 хвилин.

Бригада фахівців, викликана супутниками жінки по мобільному телефону, прибула на місце події через 1 годину 19 хвилин. Під час транспортування в клініку, що тривало ще годину, пацієнтку, яка знаходиться в стані клінічної смерті, піддали серцево-легеневій реанімації. Негайно після прибуття в Регіональний Госпіталь, серцево-судинна система жінки була підключена до апарату штучного кровообігу. Підігріваючи кров, циркулюючу між апаратом і організмом пацієнтки, лікарі зрештою добилися нормалізації температури тіла жінки. Проте для відновлення життєвих функцій останній довелося ще 35 днів знаходитися на штучній вентиляції легенів. В цілому ж для досягнення задовільних результатів реаніматологам знадобилося близько двох місяців.

Випадок, описаний норвезькими фахівцями в журналі "The Lancet", відноситься до медичної казуїстики. Як свідчить статистика, при зниженні температури тіла нижче 28 градусів Цельсія, завичай вдається врятувати не більше третини пацієнтів.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org