Самое популярное

Партнери


Home Новини Причини порушення метаболізму: чому ми товстіємо
Причини порушення метаболізму: чому ми товстіємо PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
13.11.2014 18:51

За кожним відкладеним граму жиру стоїть ціла обмінна система організму. Фото: Thinkstock

Різко набрали вагу? Це неспроста.

За кожним відкладеним граму жиру стоїть ціла обмінна система організму. У нормі вона служить тому, щоб чоловік був здоровим, сильним і бадьорим. Якщо ж вага починається зростати, значить, порушені обмінні процеси.

Замість м'язів - жир

Чоловіки - головні кандидати на повноту ще навіть до досягнення 30 років. Метаболізм у них більш швидкий, так як "розрахований" на велику м'язову масу і більш активне життя. Але багато сучасні альфа-самці проводять дні за робочих столів, а вечори біля телевізора. Виходить, нарощувати м'язи ніде. Змінюється співвідношення жирової і м'язової маси - і ось, будь ласка, у мачо виріс живіт і боки.

Щоб одужати, чоловікові навіть не треба багато їсти, досить мало рухатися. Але неправильне харчування - каталізатор процесу набору зайвих кіло. Чим менше корисного в їжі, тим гірше для фігури. Так що малорухливим чоловікам не рекомендується хлібобулочна продукція, напівфабрикати, фаст-фуд. Краще налягати на білок і складні вуглеводи (крупи, овочі).

Ще одна "чоловіча" проблема - накопичення шлаків в судинах. Жінки до певного віку (до початку менопаузи) захищені від цього рятує естроген. Холестеринові бляхи здатні перетворюватися в тромби і стати причиною раннього інфаркту або інсульту у чоловіків. Профілактика: то ж правильне харчування і фізичні навантаження.

Переїдати небезпечно і для фігури, і для серця, навіть якщо їжа корисна. Дієтологи рекомендують скорочувати порцію 2-3 рази, якщо працювати доводиться тільки головою. Чоловікам - офісним співробітникам треба їсти хоча б на 500 Ккал в добу менше (відніміть від норми в 2500-3000 Ккал).

Жінки до 30 років повніють з тієї ж причини - гіподинамія. Звичайно, багато набирають зайву вагу під час вагітності і потім не можуть позбутися від нього. Причина повноти тут в гормональній перебудові організму майбутньої матері і безконтрольному вживанні шкідливої їжі. Зазвичай активна життя в перші місяці після народження малюка (спробуйте "пасивно" за ним доглянути!) веде до втрати ваги. Деякі відзначають, що схудли, після того, як перестають годувати грудьми - причина все в тому ж гормональному зміну.

Але якщо не брати до уваги набір ваги, пов'язаний з виношуванням і народженням дітей, молоді жінки товстіють з тих же причин, що і чоловіки - мало рухаються, їдять що попало. У результаті співвідношення жирової клітковини і м'язів - не на користь останніх.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org