Самое популярное

Партнери

 Саркисян Армен Меружанович
Home Новини У поту людини знайшли антибіотик
У поту людини знайшли антибіотик PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
06.11.2001 07:56

В організмі будь-якої людини постійно виробляються антибіотики. До такого висновку прийшли німецькі учені з університету Тюбінгена, які виявили в поту речовина дермцидін, що володіє антибактеріальною дією. На думку дослідників, саме вона є першою лінією оборони людини від інфекції.

Група учених під керівництвом Біргит Шиттек (Birgit Schittek) перевірила ефективність цього природного антибіотика проти чотирьох видів бактерій, зокрема проти украй небезпечних мікробів Escherichia coli і Staphylococcus aureus. Як повідомляється, під дією дермцидіна всі бактерії загинули.

Дві згадані бактерії належать до різних типів, які розрізняються залежно від забарвлення за методом Грама. Те, що в ході експерименту загинули як грам-позитивні, так і грам-негативні бактерії, дає підстави сподіватися, що антибіотик дермцидін буде ефективний проти широкого спектру збудників.

За словами експертів, ця речовина помітно відрізняється від поширених антибіотиків. Більшість заряджена позитивно, що дозволяє їм впливати на мембрану бактерій. Дермцидін заряджений негативно. Мабуть, він діє за іншим принципом і може бути ефективний проти "важких" мікробів.

Якщо ця речовина дійсно виявиться ефективною проти бактерій, які стали нечутливими до інших видів антибіотиків, її появу на ринку може чекати успіх. Команді Шиттек вже вдалося виділити ген цього білка, що відкриває широкі можливості для його виробництва у великих кількостях.

Звіт про це відкриття поміщений в останньому номері журналу Nature Immunology.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org