Самое популярное

Партнери


Home Новини У США з'явиться пігулка для чорношкірих
У США з'явиться пігулка для чорношкірих PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
23.07.2004 04:53

Ліки від серцевої недостатності, орієнтовані тільки на чорношкірих, проходять останню стадію клінічних випробувань і незабаром можуть бути допущені на ринок, пише журнал Nature.

Препарат BiDil компанії NitroMed стимулює вироблення оксиду азоту (NO) - сполуки, що розширює судини. Природний рівень NO у афроамеріканців дещо нижчий, ніж у представників інших рас, і тому люди з чорною шкірою краще реагують на ці ліки.

BiDil вже випробовували в 1980-х роках, але тоді препарат визнали неефективним. Як з'ясувалося пізніше, погані результати досліджень були зумовлені тим, що BiDil практично марний для білих. У 2001 році було ухвалене рішення продовжити випробування тільки за участю афроамериканців.

Не дивлячись на те, що незабаром BiDil проходитиме процедуру ліцензування, у багатьох медиків є сумніви в доцільності появи на ринку таких ліків. Вони вважають, що визначити расу пацієнта, якщо йдеться про США, досить складно. У багатьох жителів цієї країни африканські гени змішані з європейськими, і з'ясувати, як саме діятимуть ліки, неможливо. На їх думку, набагато доцільнаше робити хворим генетичний аналіз, що дозволяє точніше передбачити результат такого лікування.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org