Самое популярное

Партнери


Home Новини У США хірурги провели унікальну пластичну операцію
У США хірурги провели унікальну пластичну операцію PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
29.03.2012 05:57

Американські хірурги провели унікальну пластичну операцію, пересадивши 37-річному жителю США Річарду Норрісу не тільки шкіру обличчя, але і щелепу, зуби, язик і ніс.

До цієї пересадки чоловік жив з обличчям, серйозно знівеченим в результаті нещасного випадку з рушницею. За 15 років він переніс 12 операцій, які не дали потрібного ефекту.

У результаті американець змушений був жити відлюдником, а на вулиці з'являвся тільки в масці. Проте кілька днів тому невідомий донор пожертвував Р.Норрісу і ще п'яти людям свої органи.

У результаті фахівці Мерілендського університету в ході 36-годинної операції пересадили Р.Норрісу обличчя, а також щелепу, ніс, зуби і язик. Керівник операції, хірург Эдуардо Родрігез заявив, що тепер пацієнт зможе повернутися до нормального життя.

Тепер чоловік відчуває своє обличчя, може голитися і чистити зуби, до нього повернувся нюх, втрачений після нещасного випадку. Р.Норрісу належить пройти реабілітацію, в ході якої його наново учитимуть є, пити, говорити і сміятися.

До цієї операції готувалися понад 10 років, в ній були задіяні понад 100 лікарів і учених. На думку експертів, ця хірургічна процедура стала унікальним випадком в медицині, який значно вплине на її майбутнє.

Фінансував операцію ВМФ США. Військові сподіваються, що надалі такі операції допоможуть постраждалим солдатам в Іраку і Афганістані. За оцінкою американської влади, близько 200 військовослужбовців потребують повної трансплантації обличчя.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org