Самое популярное

Партнери


Home Новини Пацієнт через суд закріпив за собою право жити
Пацієнт через суд закріпив за собою право жити PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
05.08.2004 07:19

Хворий, який страждає невиліковним прогресуючим захворюванням - однією з форм атаксії мозочка, добився судового розпорядження, що гарантує пошану його права на підтримуюче лікування навіть в термінальній стадії хвороби, пише British Medical Journal.

44-річний Леслі Берк (Leslie Burke) побоюється, що лікарі просто перестануть підтримувати життєві функції організму, як тільки Берк втратить здатність спілкуватися (а це відбудеться достатньо скоро).

Вивчивши керівництво британської Головної Медичної Ради (General Medical Council - GMC) від 2002 року, Берк виявив, що статті цього документа, які стосуються відмови від підтримуючого лікування, порушують статті 2 і 3 Європейської конвенції прав людини, ущемляючи головне право - право на життя, якою б вона не була.

Керівництво GMC дозволяє лікарям припиняти підтримку живильними сумішами і рідиною тих пацієнтів, стан яких лікарі вважають безнадійним. Берк вважає, що після того, як він втратить здатність до спілкування, лікарі можуть самостійно, без його згоди припинити підтримуюче лікування.

Саме тому пацієнт закріпив своє право на життя в судовому порядку, і лікарі будуть зобов'язані робити все для підтримки життєвих функцій його організму незалежно від ситуації і думки лікарів щодо доцільності таких заходів.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org