Самое популярное

Партнери


Home Новини Комп'ютер відівчить дітей від обжерливості
Комп'ютер відівчить дітей від обжерливості PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
21.07.2004 20:15

Невеликий комп'ютер, приєднаний до спеціальної тарілки з мірною шкалою, допоможе дітям, які страждають ожирінням, навчитися правильно їсти і вчасно зупинятися, повідомляє CNN.

У людей, які страждають ожирінням, перестають поступати сигнали з шлунку в головний мозок. А нова комп'ютерна система вчить дітей, як знову одержувати такі сигнали", - розповів доктор Джуліан Гамільтон-Шилд (Julian Hamilton-Shield) з Брістольського університету (Bristol University).

Комп'ютерна система, названа Mandometer, відстежує зміну ваги страви на тарілці під час їжі, на екрані відображається крива, за якою можна судити - чи не дуже швидко їсть дитина. Для дітей, які страждають ожирінням, характерне швидке поїдання їжі, а комп'ютер учить їх є розмірено і не поспішаючи, що поступово відновлює зворотний зв'язок шлунку і головного мозку.

Фахівцям-дієтологам нова технологія сподобалася, але вони вважають, що система навряд чи буде ефективно працювати без безпосереднього постійного контролю з боку лікаря. Дитина повинна мати недитячу силу волі, щоб самостійно слідувати порадам комп'ютера.

Спочатку система Mandometer була розроблена в Швеції, а зараз проходить перевірку і апробацію в Брістольськом університеті, якому виділено понад 200 тисяч доларів міжнародною організацією BUPA, що займається проблемами здоров'я.

Mandometer буде готова до виходу на ринок через два роки. Спочатку вона використовуватиметься тільки в медичних установах, але розробники не виключають, що пізніше система може бути доступна і всім охочим.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org