Самое популярное

Партнери


Home Новини Застосування заспокійливого може привести до облисіння
Застосування заспокійливого може привести до облисіння PDF Друк E-mail
Автор: Міранда БЛЕК   
26.12.2012 05:27

Учені встановили, що на наше волосся можуть чинити вплив деякі препарати, в основному антидепресанти і протизаплідні засоби. Ці препарати можуть викликати випадання волосся чи ж змінити їх фактуру і колір.

У доповіді дослідників Університету Мельбурна зазначається про те, що препарати проти артеріального тиску, депресії, а також знеболюючі можуть призвести до облисіння. Також в доповіді говориться і про те, що деякі ліки впливають на колір і фактуру волосся, перетворюючи, наприклад, рудих в блондинок або випрямляючи волосся. Такі побічні дії можуть виникнути упродовжу першого року після того, як ви приймали препарати, пише сайт 100news.net.

Сем Шустер, професор кафедри дерматології Університету з Ньюкасла, заявив, що не дивлячись на те, що головні причини випадання волосся невідомі, не варто забувати про ефект приймання препаратів.

Деякі препарати, які можуть бути пов'язані з втратою волосся, застосовуються при лікуванні мігрені або епілепсії. Так, наприклад, вальпроат натрію викликає облисіння у 3-10 % пацієнтів. А ось вживання ING дівальпроату викликає аналогічні ускладнення у 7% пацієнтів. Теж саме можна сказати і про антидепресанти, таких як флуоксетін, іміпрамін, доксепін і амітріптілін.

Проте професор Шустер відразу ж заспокоює, заявляючи про те, що даний процес є оборотним, і підстав для паніки немає.

Також процес облисіння був помічений у пацієнток, які після тривалого застосування протизаплідних речовин перестали їх приймати. Найімовірніше, цей ефект виявляється унаслідок вмісту сполук анти-андрогенів у низці оральних контрацептивів, таких як прогестерон. Ця сполука веде до зниження рівня тестостерона і одночасно захищає від випадання волосся. Проте як тільки прийом завершується, цей захист знімається.

Два бета-блокатори, метопролол і пропранолол також можуть призвести до оборотної втрати волосся. Також, за результатами досліджень був визначений вплив на ці процеси ібупрофену.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org