Самое популярное

Партнери


Home Новини Як працює в головному мозку людини система розпізнавання «свій-чужий»
Як працює в головному мозку людини система розпізнавання «свій-чужий» PDF Друк E-mail
02.02.2012 10:19

Як працює в головному мозку людини система розпізнавання «свій-чужий»Вчені з Університету Квінсленда під керівництвом Паскаля Моленбергса з'ясували, що головний мозок людини реагує на дії гравців улюбленої команди інакше, ніж на те, що роблять їх суперники. Виявилось, що впевненість уболівальників в тому, що саме їх улюблена команда – краща, пов'язана з різницею в активності центральної нервової системи під час сприйняття гри, але не під час оцінки того, що відбувається.
Теорія пройшла перевірку на двох групах добровольців, в кожну з яких входило дванадцять чоловік. Учасникам досліду було запропоновано оцінити швидкість дій, здійснюваних гравцями різних команд. Як і припускала теорія, велика частина добровольців підсвідомо завищила результати представників улюбленої команди, що не відповідало реальним результатам гравців.

Під час експерименту проводилося сканування головного мозку, яке допомогло з'ясувати, в якій саме фазі процесу отримання і обробки інформації виявлялися відмінності в сприйнятті.

Психолог Луїза Ньюман з Університету Монаш вважає, що подібний механізм працює і у випадку з дискримінацією і расизмом, а також в інших ситуаціях, пов'язаних з розділенням людей на "своїх" і "чужих".

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org