Самое популярное

Партнери


Home Новини Бактерії вміють ховатися від створених проти них вакцин
Бактерії вміють ховатися від створених проти них вакцин PDF Друк E-mail
01.02.2012 19:17

Бактерії вміють ховатися від створених проти них вакцинАмериканські вчені виявили здатність, яка з'явилася у бактерій пневмококу протягом останнього десятка років. Виявилось, що мікроорганізм навчився уникати згубної дії вакцини проти нього. Пневмокок «маскується» при зустрічі з імунною системою. В результаті імунітет не встигає відреагувати на появу в організмі чужорідного агента належним чином.

Пневмокок викликає у людини такі хвороби як менінгіт і пневмонія. Вакцинація вважається найбільш дієвим засобом захисту людини від цих захворювань. У разі зниження ефективності вакцинації фахівці передбачають збільшення захворюваності небезпечними недугами в три рази.

На сьогодні у світі існує близько дев'яноста різновидів пневмококових бактерій. Найбільш часто використовувана вакцина створена на основі загальних складових різних бактерійних штамів. Ці складові були виділені за допомогою аналізу ДНК убитих бактерій. Завдяки цьому, безперечним плюсом вакцини є універсальність, але в той же час вона не дає довгострокового ефекту і вимагає ревакцинації.

Мікроорганізми, здібні до «маскування», вчені виділили в підгрупу Р1, при цьому вони не є новими штамами. Навчитися ховатися, а саме приховувати ті загальні складові, які розпізнає вакцинований організм, можуть бактерії будь-якого штаму. Механізм «маскування» в даному випадку нагадує схему розвитку резистентності до дії антибіотиків.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org