Самое популярное

Партнери


Home Новини У 2001 році жертвами СНІДу стали 3 млн. осіб
У 2001 році жертвами СНІДу стали 3 млн. осіб PDF Друк E-mail
29.11.2001 06:26

У 2001 році жертвами СНІДу стали 3 млн. осіб, кількість ВІЛ-інфікованих зросла на 5 млн.. Про це повідомляється в опублікованому напередодні оглядовому документі про розвиток епідемії СНІДУ за станом на грудень 2001 року, підготовлений експертами Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

З моменту початку епідемії понад 60 млн. осіб заразилися цим вірусом. Зараз ВІЛ/СНІД є основною причиною смертності в країнах Африки на південь від Сахари. У глобальному масштабі ця хвороба займає четверте місце серед причин загибелі людей, підкреслюється в документі.

За оцінками експертів ЮНЕЙДС і ВООЗ, в даний час кількість ВІЛ-інфікованих у світі становить 40 млн. осіб. У багатьох країнах, що розвиваються, нові випадки інфекції в основному реєструються серед дорослого населення молодшої вікової групи - особливо уразливими є молоді жінки.

Як вказується у документі, Східна Європа переживає найшвидше зростання епідемії в світі. За оцінками фахівців, в 2001 році в регіоні відбулося 250 тис нових випадків зараження, внаслідок чого кількість ВІЛ-інфікованих досягла одного мільйона.

Враховуючи високий рівень розповсюдження інших інфекцій, які передаються статевим шляхом, а також ін'єкційного вживання наркотиків серед молоді, експерти ЮНЕЙДС не виключають різкого зростання масштабів епідемії в регіоні.

Розповсюдження ВІЛ-інфекції спостерігається у всіх регіонах. Так, в Азії кількість ВІЛ-інфікованих на даний час становить 7 млн. чоловік, в Латинській Америці - 1 млн. 800 тис., у Північній Америці - 940 тис., в Західній Європі - 560 тис.

Важка ситуація складається в Африці. Цього року СНІД забрав життя 2 млн. 300 тис жителів континенту. Поява 3 млн. 400 тис. нових випадків ВІЛ-інфекції в країнах на південь від Сахари означає, що в даний час 28 млн. 100 тис .африканців живуть з цим вірусом.

Як підкреслюється в документі ЮНЕЙДС-ВООЗ, "без відповідного лікування і догляду більшість з них не виживе до кінця наступного десятиліття".

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org