Самое популярное

Партнери


Home Новини Немовляті оперують грижу в утробі матері
Немовляті оперують грижу в утробі матері PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
23.07.2004 05:43

Британські хірурги розробили методику проведення операції з усунення природженої діафрагмальної грижі ще до народження немовляти, повідомляє ВВС News.

Звичайно діафрагма - м'язова пластина, яка відокремлює грудну порожнину від черевної - повністю формується приблизно до дев'ятого тижня розвитку , але іноді в ній залишається незарощений отвір, через який в грудну порожнину можуть випинатися печінка або петлі кишки.

Такий стан називається природженою діафрагмальною грижею. Частота патології - 1 на 3000 вагітностей. Тривале підтискання легенів, що розвиваються, призводить до значних проблем, коли новонароджений починає дихати самостійно. Приблизно у половині випадків ця патологія виявляється несумісною з життям.

Хірурги з лондонського King's College Hospital розробили методику, яка дозволяють на 50 відсотків знизити післяпологову смертність немовлят з вродженою діафрагмальною грижею.

Автор методики - професор Кіпрос Ніколаїдес (Kypros Nicolaides) - пропонує вводити в трахею 26-тижневого плоду, що ще знаходиться в утробі матері, спеціальний балончик, який розширюється. Це запобігає прослизанню в грижовий отвір органів черевної порожнини, а також сприяє нормальному розвитку тканини легенів.

Спочатку балон витягували з трахеї після народження дитини кесаревим розтином, але удосконалення методики дозволило виводити балон ще до пологів, таким чином, з'явилася можливість природних пологів.

За оцінкою професора Ніколаїдеса, близько 60-70 відсотків приречених раніше немовлят зможуть благополучно з'явитися на світ і вижити.

Ніколаїдес підкреслив, що чим раніше діагностована вроджена діафрагмальна грижа, тим більше шансів на вдале лікування.

Професор Стюарт Кемпбелл (Stuart Campbell), редактор журналу Ultrasound in Obstetrics and Gynaecology, в якому опубліковані результати досліджень, заявив, що методика може подарувати надію багатьом батькам, чиї діти раніше були б приречені.

Кемпбелл вважає, що медицина робить крок від простого діагностування вродженої патології до лікування таких дефектів ще до народження - в порожнині матки.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org