Самое популярное

Партнери


Home Новини У Японії учені створили зуб із стволових клітин миші
У Японії учені створили зуб із стволових клітин миші PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
13.07.2011 09:13

Повноцінний зуб вдалося створити японським ученим із стволових клітин миші і імплантувати його в нижню щелепу гризуна. Вирощений зуб практично не відрізняється від натурального. Його сполучні тканини, емаль і нерви ідентичні природним зубам гризунів.

Вже через 40 днів після імплантації натурального імплантанта миша зможе нормально гризти. Учені з Дослідницького інституту наук і технологій Токійського університету сподіваються, що їх експеримент допоможе в створенні штучних органів для людини.

Токійські учені вибрали два типи стволових клітин із задніх зубів гризуна. У лабораторних умовах їм вдалося змусити ці клітини наростити зубну тканину до розмірів мишачого зуба. Потім створену таким чином тканину учені помістили в спеціальні форми, щоб вона одержала потрібну форму і довжину.

Раніше токійські фахівці успішно виростили у миші змінні зуби. Вони пересадили тканину, що містить клітини, потрібні для росту, в щелепу гризуна і стежили за її розвитком. Як виявилось, «зародки» зубів виросли в повноцінні різці. Тоді учені заявили, що за цією технологією вони зможуть створювати зуби із стволових клітин мишей.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org