Самое популярное

Партнери


Home Новини Емоційний і фізичний біль розпізнають різні ділянки людського мозку
Емоційний і фізичний біль розпізнають різні ділянки людського мозку PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
21.11.2014 19:32

В результаті проведених досліджень нейрофізіологи прийшли до висновку, що різні нервові ланцюги відповідають за фізичну і психологічну біль. Варто відзначити, що останнім часом було опубліковано велику кількість наукових статей, в яких ці два види болю пов'язували з одними і тими ж процесами в мозку.

Інформація про новому дослідженні була опублікована в журналі Nature Communications. Під час проведення експерименту були використані новітні інформаційні технології. Багатоваріантний системний аналіз дозволив ретельно вивчити результати сканування мозку, проведеного під час перегляду фотографій людей, яким вони неприємні. Ці результати були порівняні зі сканами цих же учасників під час хворобливого теплового впливу.

Провідний автор дослідження і випускник Колорадського університету в Боулдері розповів, що такі два види болю, як фізична біль та біль, пов'язаний з неприйняттям в суспільстві активізує не одне і теж область мозку. Це вдалося з'ясувати завдяки застосуванню нового аналітичного методу.

В 2003 році в журналі Science було опубліковано дослідження, що доводить дещо іншу теорію. Тоді вчені стверджували, що фізичний біль і біль від громадського неприйняття, ізоляції або втрати впливає на одну і ту ж мозкову область. Таке неврологічне збіг двох видів болю передбачало призначення відповідного лікування. Так, для лікування психологічної болю рекомендувалося призначення знеболюючого, наприклад ацетамінофену. Нове ж дослідження вказує на те, що психологічна біль, викликає особливі болісні стани, вимагає окремого лікування. Для цього лікарям доведеться гарненько попрацювати, щоб запропонувати найбільш ефективні способи запобігання та лікування цього виду страждання.

На думку вчених, виявлення взаємозв'язку між нейронними процесами, що відбуваються при психологічної болю, і процесами при депресії або зневірі дозволить використовувати аналогічні види лікування.

Завдяки цим дослідженням вчені краще вивчили емоційну структуру мозку, а також процес контролювання емоцій. Крім цього, вивчалася взаємодія двох різних видів болю і взаємозв'язок між фізичним болем та емоціями, на прикладі хворобливих відчуттів і емоційних травм, пише fabriccollective.com.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org