Самое популярное

Партнери

 Саркисян столото
Home Новини Учені придумали пігулки від неприємних спогадів
Учені придумали пігулки від неприємних спогадів PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace   
30.05.2011 14:11

Учені з Канади з'ясували, що препарат метирапон, рекомендований при гормональних розладах, має позитивну побічну дію. За допомогою ліків можна змусити мозок концентруватися, головним чином, на позитивних спогадах, надійно відфільтрувавши негатив.

У статті, опублікованої «Журналом клінічної ендокринології і метаболізму», пояснюється механізм ефекту, що спричиняється метирапоном. Як було відомо і раніше, метирапон знижує вміст в організмі відповідального за стан стресу гормону кортизол. Учені з університету Монреаля з'ясували, що одночасно з цим слабшає здатність нервової системи виробляти імпульси, за допомогою яких організм реагує на погані спогади, повідомляє ВВС.

У нейрології панує уявлення, що спогади в мозку людини носять фіксований характер — позитивний або негативний. Якщо якась подія відклалася в пам'яті як негативний стан справ, що склалися, вже не може бути виправлено. Разом з тим, зниження рівня кортизолу дозволяє підняти стресовий поріг і, як наслідок, «знищити» багато негативних спогадів у момент їх появи, відзначають учені.

Для підтвердження позитивної дії метирапону учені провели експеримент з декількома групами випробовуваних, в ході якого одні приймали антигормональний засіб, а інші плацебо. Учасникам експерименту належало вислухати історію, багату шокуючими подробицями, а потім переказати її. З'ясувалося, що пацієнти, що приймали меиірапон, випробували значні проблеми з тим, щоб пригадати негатив.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org