Самое популярное

Партнери


Home Новини Особливості лінз, які коректують зір
Особливості лінз, які коректують зір PDF Друк E-mail
Автор: Данило ЯНЕНКО   
03.12.2012 08:06

Чудеса бувають не тільки у фільмах, але в реальному житті. Навіть ті, хто все життя носив окуляри, можуть забути про них без операційного втручання. Для цього потрібно всього лише купити лінзи, які коректують зір.

У 50-х роках XX століття учені винайшли лінзи, які не тільки пропускали вологу, але і були безпечні для очей. Така продукція виготовлялася з м'якого прозорого полімерного матеріалу. З її допомогою офтальмологам вдалося вилікувати багато пацієнтів від афакії (відсутність кришталика), далекозорості, пресбіопії (вікова далекозорість), короткозорості і астигматизму.

Принцип дії коректуючих лінз


Подібно до окулярів, контактні лінзи коректують зір. Оптична система — це рогівка, сльоза, контактна лінза. У результаті на периферії відсутнє візуальне спотворення предметів, а також звуження поля зору. Це значительно полегшує життя тим, хто страждає різними дефектами зору.

Самостійне лікування зору категорично заборонене


Лінзи належать до індивідуальних засобів лікування, тому призначити їх може тільки офтальмолог. Спочатку він повинен оглянути зіницю, рогівку, очне дно, склеру і лише після перевірки гостроти зору підібрати необхідні для пацієнта контактні лінзи. На підставі обстеження лікар вказує в рецепті тип лінз, їх оптичну силу і радіус кривизни. Самостійно визначити ці дані ви чи навряд зможете, оскільки потрібна спеціальна освіта.

Режим носіння лінз


Найбільш популярними вважаються традиційні лінзи довгого носіння. Жорсткі моделі пацієнти носять протягом декількох років, а м'які — до одного року. Одно-, семи- і чотирнадцатиденні лінзи належать до продукції планової заміни. Багато хто носить пролонговані лінзи (від декількох місяців використання), але їх бажано змінювати якомога частіше.

Лінзи підходять далеко не всім пацієнтам. У деяких може бути алергія у вигляді паління в очах, запалення або почервоніння слизистої оболонки. Проблеми із зором також з'являються через тривале носіння декоративних лінз, які змінюють відтінки очей (зелені, карі, блакитні тощо), застерігає сайт Планета здоров'я.

Чудеса рефракційної терапії


Останнім часом офтальмологічні клініки пропонують своїм пацієнтам пройти курс рефракційної терапії. Зір після таких процедур відновлюється через 1-2 дні, проте, курс лікування потрібно повторювати. Тому багато пацієнтів вибирають зручні м'які контактні лінзи.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org