Самое популярное

Партнери


Home Новини Співчуваючий доктор лікує ефективніше
Співчуваючий доктор лікує ефективніше PDF Друк E-mail
Автор: Дарина БІЛЬСЬКА   
03.12.2012 08:22

Хочемо ми того чи ні, але деколи ми змушені звертатися по допомогу до лікрів. Вони бувають, як то кажуть, трьох типів: «не дай Бог», «ну, з Богом», «від Бога». Кожен бажає потрапити до лікаря третього типу, але зустрічаються всякі – фахівці і не дуже. Як же знайти хорошого доктора і навчиться йому довіряти?

Часто ми йдемо до лікаря, слідуючи рекомендаціям знайомих. Наскільки можна вірити думці іншої людини? Американські учені провели дослідження, яке показало, що на рівень довіри доктору професіоналізм лікаря впливу не чинить. Впродовж півроку в ході онлайн-консультацій медиків пацієнти віртуально повинні були оцінювати зовнішній вигляд лікарів. Тим в свою чергу видавалися різні аксесуари – або молоток для перевірки рефлексів, або стетоскоп. Близько 170 респондентів відзначали індекс довіри до того або іншого доктора. Виявилось, що найяскравіші позитивні враження залишали лікарі із стетоскопами – їх вважали щирими, надійними, чесними людьми з високими етичними і моральними принципами. Рівень довіри до докторів з таким медичним приладом склав 95%! Ось і вір після результатів даного дослідження слову друзів і знайомих.

Так який же лікар дійсно може допомогти? На думку групи учених із США і Італії, найкращий доктор – той, який співпереживає. Вони провели дослідження, в якому взяли участь близько 21000 хворих діабетом і майже 250 лікарів. Пацієнтів просили оцінювати докторів за шкалою співпереживання. Результати експерименту показали, що співчуваючі лікарі лікують ефективніше від бездушних і байдужих. Хворі у таких докторів упевнені в собі, менше переживають, швидше видужують, практично не страждають від ускладнень і набагато рідше повторно потрапляють до лікарень. Щире співпереживання здатне творити дива. Отже психологічний чинник, а не професіоналізм лікаря, виходить на перший план, робить висновок сайт newsmedics.info.

Людяність – ось та риса, якої сьогодні не вистачає представникам сучасній медицині. Напевно тому люди прагнуть мінімізувати кількість зустрічей з докторами. І в даній ситуації не допоможуть ніякі стетоскопи і молоточки. Бажаємо вам не хворіти, але якщо недуга відвідає, то хай вона буде легкою, а лікуючий лікар – співчуваючим фахівцем «від Бога»!

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org