Самое популярное

Партнери


Home Новини В Ісландії пропонують продавати сигарети за рецептом
В Ісландії пропонують продавати сигарети за рецептом PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
04.07.2011 08:22

Парламент Ісландії обговорює законопроект, відповідно до якогоу сигарети можуть продаватися тільки за рецептом лікаря і в аптеках. Автори законопроекту стверджують, що їх підтримує п'ять парламенсьтких фракцій.

Законопроект пропонує ввести заборону на вільний продаж сигарет. Їх можна буде одержати тільки за рецептом лікаря. При цьому рецепт виписується тільки після курсу зняття тютюнової залежності, і лише якщо лікування не вдалося. Ще однією умовою отримання рецепту є регулярні медичні огляди. При цьому ніяких субсидій на тютюнову продукцію не буде, на відміну від більшості інших товарів, які продаються в аптеках Ісландії.

Що стосується ціни на сигарети в аптеках, то тут також є цікава ініціатива. Ринкові ціни на пачку з урахуванням акцизів в Ісландії знаходяться в районі $8. Проте законопроект пропонує врахувати всі негативні наслідки від куріння для оточуючих, для економіки, витрати на лікування курців, членів їх сімей, які вдихають дим, і інші попутні економічні витрати від куріння. Відзначимо, що дим, який видихається, від сигарет чи не шкідливіший, ніж той дим, який курець вдихає. З урахуванням всіх цих чинників ціна пачки повинна буде піднятися до $26, тобто в три з гаком рази.

В Ісландії створена чи не найефективніша система боротьби з курінням, так, з 1991 по 2011 роки кількість курців в країні знизилася удвічі.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org