Самое популярное

Партнери


Home Новини Користь і шкода кави: нові факти
Користь і шкода кави: нові факти PDF Друк E-mail
Автор: Іван МІРОШНИК   
03.12.2012 09:11

Чорний, тягучий, з молоком і без, казково ароматний напій кави обожнюють мільйони людей у світі. Про його користь і шкоду велися, ведуться і вестимуться суперечки вчених різних країн. Все нові і нові факти наводять дослідники. Не так давно стало відомо, що кава може викликати сліпоту.

Американські учені провели дослідження за участю 120 тисяч представників різної статі, вік яких перевалив позначку в сорок років. Всі піддослідні спочатку не мали проблем із зором і регулярно проходили обстеження в окуліста. Вони відповіли на питання анкети, що стосувалися частоти і кількості вживання кофєїнвмістимих напоїв. Як показали результати дослідження, ті люди, які випивали більше трьох чашок на день кави з кофеїном, опинилися в групі ризику розвитку глаукоми, яка може стати причиною втрати зору.

Інша група американських учених, як пише сайт Науковий всесвіт,  прийшла висновку, що 3 чашки кави щодня приносять відчутну користь для організму. Це ідеальна кількість напою, вживання якого дає можливість захистити себе від старечого недоумства.

Вивчивши, як змінювався склад крові майже 125 чоловік літнього віку (від 65 до 88 років) впродовж 2-4 літнього періоду, дослідники зробили висновок: високий відсоток вмісту в крові кофеїну дозволив піддослідним зберегти хорошу пам'ять і ясність розуму. Ті ж, у кого в аналізах крові показники кофеїну були понижені, зіткнулися з розвитком недоумства повною мірою. Виходячи з цих даних, учені заявили, що помірне вживання кави (до 3 чашок в день) захищає організм від хвороби Альцгеймера.

А німецьким дослідникам вдалося встановити зв'язок між відновленням кишечника після оперативного втручання і регулярним прийомом цього напою. Учені поставили експеримент з 80 післяопераційними пацієнтами, яких розділили на дві групи. Одній з них давали тричі на день 100 мл кави, а другий – 100 мл води. Процес відновлення нормальної роботи кишечника проходив набагато швидше у тих, хто вживав каву. Такий ефект досягається за рахунок того, що напій володіє стимулюючою дією і усуває проблему непрохідності кишечника.

Отже пити каву можна і потрібно, тільки не більше 3-х чашок щодня! І тоді старість не страшна, ШКТ буде завжди в нормі, а зір – чудовим.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org