Самое популярное

Партнери


Home Новини Стволові клітини допоможуть відновитися після інсульту
Стволові клітини допоможуть відновитися після інсульту PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
23.07.2004 05:31

Стволові клітини можуть бути використані для відновлення функцій головного мозку після перенесеного інсульту. До такого висновку прийшли дослідники із Стенфордського університету (Stanford University), що вводили ембріональні стволові клітини в уражений інсультом мозок щурів, повідомляє ВВС News.

Учені відзначили, що стволові клітини мігрують в пошкоджену ділянку і надалі розвиваються як нормальні клітини мозку. Якщо з'ясується, що такі клітини не тільки фізично заміщають дефект, але і беруть на себе функцію пошкоджених клітин, це може стати проривом у лікуванні наслідків інсультів у людини.

Керівник досліджень, доктор Гері Стейнберг (Gary Steinberg), розповів, що при введенні стволових клітин безпосередньо у дилянку інсульту вони гинули, оскільки кровопостачання ураженої ділянки порушене. А ось якщо клітини вводилися в сусідні ділянки, то вони не тільки приживалися, але і мігрували у зону інсульту.

Учені вважають, що з пошкодженої області йде своєрідний "сигнал біди", який "закликає" стволові клітини. На підтвердження цієї здогадки медики привели той факт, що у здорових щурів стволові клітини мігрували на відстань в 0,2 міліметра, а у тих, що перенесли інсульт - на 1,2 міліметра.

Причому як "латочка" годяться тільки ембріональні стволові клітини, досліди із стволовими клітинами кісткового мозку дорослих особин показали, що такі клітини або швидко гинуть, або мігрують зовсім в інший бік.

Доктор Стейнберг підвів підсумок першої частини дослідження: "Ми не говоримо, що ми можемо лікувати пацієнтів негайно, але це - великий крок вперед". В даний час учені вивчають можливість відновлення функції пошкодженої ділянки мозку за допомогою стволових клітин.

Нагадаємо, що Великобританія - одна з двох країн світу, в якій законодавчо дозволено терапевтичне клонування, у тому числі і ембріональних стволових клітин.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org