Самое популярное

Партнери


Home Новини Надпотужний мікроскоп розкриває таємниці жовчнокам'яної хвороби
Надпотужний мікроскоп розкриває таємниці жовчнокам'яної хвороби PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
27.01.2000 05:27

Вивчення ультраструктурних механізмів утворення жовчних каменів відкриває можливості для розробки нових методів профілактики і лікування жовчнокам'яної хвороби. Так вважають учені з Тель-Авівського університету, які створили надпотужний мікроскоп, що дозволяє спостерігати найраніші стадії утворення жовчних каменів.

Приблизно на 80 відсотків жовчні камені складаються з холестеролу. Надлишок холестеролу в жовчі призводить до випадання його у вигляді найдрібніших кристалів на дно жовчного міхура. Процес утворення каменів відбувається шляхом з'єднання цих кристалів з іншими нерозчинними компонентами жовчі. Особливості хімічного складу жовчі ускладнювали вивчення процесу каменеутворення.

Комбіноване використання сучасних методів світлової і електронної мікроскопії дозволило створити ученим мікроскоп, зіставний за своєю потужністю з телескопом. Його застосування дає можливість реєструвати утворення буквально кожного нового компонента в кристалічній структурі жовчного каменя, що формується.

На думку фахівців, перспективна дослідницька технологія дозволить розробити нові методи профілактики і терапії жовчнокам'яної хвороби, значно знизивши тим самим витрати на хірургічне лікування цієї патології.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org