Самое популярное

Партнери


Home Новини Трупи померлих від туберкульозу становляють небезпеку для тих, що оточують
Трупи померлих від туберкульозу становляють небезпеку для тих, що оточують PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
27.01.2000 04:42

Про перший в історії медицини підтверджений випадок зараження туберкульозом від трупа повідомила в останньому номереThe New England Journal of Medicine група дослідників з Медичної школи Джона Хопкінса (Балтімор, США). Жертвою мікобактерії став службовець похоронного бюро, який займався бальзамуванням інфікованого трупа. Учені вважають, що принципова можливість такого зараження диктує необхідність дотримання відповідних запобіжних засобів професіоналами, що працюють у сфері ритуальних послуг.

Як заявив один з фахівців балтіморської групи доктор Тімоті Стерлінг, про високу інфікованість туберкульозом працівників похоронних бюро було відомо і раніше. Проте, до публікації матеріалів дослідження Стерлінга і його колег, у розпорядженні медицини не було переконливих доказів епідемічної небезпеки трупів, інфікованих мікобактеріями. При такому варіанті зараження туберкульозом зберігається класичний шлях передачі інфекції: спочатку мікобактерія потрапляє з бронхолегеневої системи трупа в повітря приміщення, а потім інфікований аерозоль проникає в дихальну систему людей, що знаходяться в безпосередній близькості.

На думку фахівців, технічні прийоми, які використовуються при бальзамуванні тіл, значно підвищують ймовірність виходу мікобактерій з дихальної системи трупа в навколишнє середовище. Крім того, такий вихід можливий і при маніпуляціях з тілом померлого, іноді здійснюваних не працівниками ритуальних агентств, а родичами самого померлого - перекладанням останнього на носилки, в труну тощо. Люди, які займаються цим, повинні знати про небезпеку зараження і користуватися хоч би захисними масками, вважають балтиморські учені.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org