Самое популярное

Партнери


Home Новини Малозабезпечене дитинство є причиною старечого недоумства
Малозабезпечене дитинство є причиною старечого недоумства PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
27.01.2000 04:21

Люди, чиє дитинство пройшло в несприятливих соціально-економічних умовах, мають підвищений ризик розвитку хвороби Альцгеймера в літньому віці. До такого висновку недавно прийшли дослідники з Вашингтонського університету, що ретельно вивчили сімейну історію 770 літніх пацієнтів.

На думку одного з авторів дослідження, опублікованого в останньому номері журналу Neurology, відділи головного мозку, в яких зазвичай виявляються найраніші ознаки хвороби Альцгеймера, закінчують своє дозрівання лише в пізньому дитячому і навіть підлітковому віці. Оточуючі дитину несприятливі умови перешкоджають досягненню нормального ступеня зрілості головного мозку і створюють передумови для виникнення хвороби Альцгеймера. Тільки високі компенсаторні можливості центральної нервової системи дозволяють уникнути клінічних проявів захворювання до настання літнього віку.

Серед соціально-економічних особливостей дитячого періоду життя пацієнтів з хворобою Альцгеймера, значущими для виникнення старечого недоумства дослідники вважають багатодітність і низьку забезпеченість сім'ї.

Коментуючи висновки американських учених, керівник Товариства із вивчення хвороби Альцгеймера Великобританії Річард Харві порадив ставитися до результатів дослідження з обережністю, оскільки ця проблема вимагає глибшого і ретельнішого аналізу.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org