Самое популярное

Партнери


Home Новини Британським батькам дозволили селекцію ембріонів
Британським батькам дозволили селекцію ембріонів PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
23.07.2004 04:41

Британським сімейним парам, у яких є дитина з важким спадковим захворюванням, дозволили відбирати собі "здорових" ембріонів для наступної вагітності, повідомляє ВВС News. Така процедура може бути проведена практично в будь-якій клініці зі штучного запліднення.

"Ми вирішили зробити послаблення в існуючих правилах. Тепер всі подружні пари, у яких є хвора дитина, зможуть відбирати ембріони, щоб новонароджений був здоровим і згодом міг стати донором для свого брата або сестри", повідомив розділ Управління із запліднення і ембріології людини (Human Fertilisation and Embryology Authority - HFEA) Сьюзі Летер (Suzi Leather).

Проте у цього рішення немало супротивників - на їх думку, британцям дозволили вирощувати "дітей на запчастини". Наприклад, різка реакція послідувала з боку Джозефіни Квінтавалль (Josephine Quintavalle), що представляє анти-абортну групу Comment on Reproductive Ethics. "Це рішення було ухвалено за закритими дверима, не оглядаючись на громадську думку. HFEA - це не виборний і не репрезентативний орган. Проте там вважають, що у них є право вирішувати за весь народ", - заявила вона.

Коли селекція ембріонів з метою отримання тканин для пересадки була під забороною у Великобританії, для проведення цієї процедури британцям доводилося звертатися до американських медиків. У таких випадках вони не вибирали колір очей, волосся або стать майбутньої дитини. Головна мета селекції - щоб клітини дитини не відторгалися при пересадці своєму хворому брату або сестрі.

На території Великобританії така процедура проводилася лише один раз. Тоді першій дитині подружжя Хашимі (Hashmi) Зайну (Zain) була потрібна пересадка кісткового мозку, і ідеальним донором в результаті став її новонароджений брат.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org