Самое популярное

Партнери


Home Новини Через помилку лікарів жінка народила чужу дитину і одержала мільйон доларів
Через помилку лікарів жінка народила чужу дитину і одержала мільйон доларів PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
05.08.2004 07:09

Мешканці Каліфорнії виплатили мільйон доларів за помилково пересаджений їй в матку чужий ембріон, повідомляє ВВС News. Сюзан Бухвайц (Susan Buchweitz) у 2000 році проводилося екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), але пересаджений був не її ембріон, а ембріон подружньої пари, що проходила ЕКЗ того ж дня.

Лікарі повідомили про це Сюзан тільки коли її сину виповнилося 10 місяців. "Скривджена" лікарями подружня пара тепер вимагає повернути їм дитину, якій зараз вже 3 роки, оскільки зачатий він був з використанням сперми чоловіка і донорської яйцеклітини.

Як встановив суд, доктори Стівен Кац (Steven Katz) і Імам Ель-Данасурі (Imam El-Danasouri) зрозуміли свою помилку практично відразу, але вирішили, що простіше залишити все на розсуд природи, ніж розкривати реальний стан речей. Природа розпорядилася по-своєму, і пацієнтка благополучно виносила і народила чужу дитину.

Як заявив адвокат доктора Каца, Роберт Слетері (Robert Slattery), його клієнт діяв виключно на користь пацієнтки, яка у віці 47 років і після двох років невдалих спроб ЕКЗ, могла просто більше ніколи не завагітніти.

Доктор боявся, що якщо скаже пацієнтці про переплутаних ембріонів, то йому доведеться повідомляти і пару, якій належав ембріон, що незмінно привело б до конфлікту навколо дитини.

Сюзан дізналася правду випадково, з анонімного дзвінка одного з колишніх співробітників доктора Каца. Вона подзвонила в клініку, лікарі прийшли до неї додому і розповіли, що відбулося насправді.

Кац і Ель-Данасурі були вимушені проінформувати і біологічних батьків хлопчика, які негайно подали до суду на невдалих докторів, звинувачуючи їх в шахрайстві.

Суд визнав часткове право "скривдженої" пари на дитину, біологічному батькові дозволено бачитися з хлопчиком двічі на тиждень. Остаточна доля хлопчика буде вирішена на слуханнях у жовтні.

Весь парадокс ситуації в тому, говорить Сюзан Бухвайц, що суд розглядатиме батьківські права двох абсолютно незнайомих один з одним людей. "Такого ви не знайдете ні в одній книзі з психології", - сумно відзначає Сюзан.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org