Самое популярное

Партнери


Home Новини Британський психолог засумнівався в існуванні дислексії
Британський психолог засумнівався в існуванні дислексії PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
29.05.2007 09:43

Британський психолог Джуліан Елліотт (Julian Elliott) не бачить підстав для подальшого використання в медицині терміну «дислексія». На думку ученого, цей діагноз перетворився на «фіговий листок» для неграмотних школярів і їх батьків, які не хочуть займатися проблемами своїх дітей.

Дислексія – порушення мовного розвитку, що виражається в стійких помилках при читанні,що повторюються. Вважається, що воно викликане дефіцитом короткочасної пам'яті, але не пов'язане із затримкою розумового розвитку.

Професор психології Університету Дюрхема Елліотт упевнений, що в даний час не існує надійних критеріїв відмінності між дислексією і звичайним відставанням в навчанні. Проте оскільки ніхто з батьків не хоче, щоб їх дітей вважали дурними або ледачими, такий діагноз стає найзручнішим виходом з ситуації, вважає він.

Крім того, за словами Еліотта, багатьох школярів і студентів користуються медичною довідкою для отримання додаткових пільг: у Великобританії учням з дислексієюй надаються не тільки додаткові години на засвоєння навчальної програми, але і значні дотації на придбання комп'ютерів, книг та інших навчальних посібників.

Зараз в британських вузах навчаються 35,5 тисяч студентів з діагнозом «дислексіия». Їх підтримка обходиться державі в 78,4 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.

Професор Елліотт відомий у Великобританії як послідовний супротивник існуючого підходу до лікування і діагностики дислексії. Два роки тому він виступив як співавтор гучного документального фільму «Міф дислексії, показаного по четвертому каналу британського телебачення.  Його черговий виступ викликав бурхливу реакцію з боку фондів і громадських організацій, що представляють інтереси людей з цим порушенням.

«Доказів існування різних форм дислексії більш ніж достатньо, і стверджувати, що критеріїв для її визначення немає, можуть лише люди, що абсолютно не розбираються в цій проблемі». – заявив глава фонду Dyslexia Action Джон Рек (John Rack). За даними Dyslexia Action, дислексією в тій або іншій формі страждає кожен десятий британець.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org