Самое популярное

Партнери


Home Новини В НДІ Бурденка вперше застосували «безкровний ніж»
В НДІ Бурденка вперше застосували «безкровний ніж» PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
03.06.2011 08:39

В НДІ нейрохірургії імені Бурденка була проведена унікальна операція із застосуванням так званого безкровного ножа, який дозволив видалити пухлину мозку.

Якщо раніше для видалення пухлини мозку була потрібна трепанація, а операція займала багато годин і була пов'язана з підвищеним ризиком, то тепер для видалення пухлини було використане гама-випромінювання. Операція зайняла трохи більше години, до того ж, пацієнту не довелося проходити тривалу реабілітації. Через деякий час після операції він зміг піти додому.

Як стало відомо, пацієнтом, на якому вперше випробували нову систему, став 59-річний житель Мурманська Микола Мілков. Не дивлячись на те, що у чоловіка розвивалася доброякісна пухлина, було ухвалене рішення видалити її, оскільки новоутворення могло пошкодити слух і лицьовий нерв. Пухлина, що досягла у розмірі двох сантиметрів, вже стала причиною збоїв в координації рухів пацієнта.

Що б знизити ступінь інвазивності, в ході підготовчого етапу фізики і лікарі інституту окреслили мету на комп'ютері, щоб 192 промені гама-випромінювання, з'єднуючись в один, потрапляли точно в пухлину ы не зачіпали здорові тканини.

«Безкровний ніж» здатний видаляти не тільки первинні новоутворення, але і метастази, оскільки в точці перетину променів радіація досягає максимального рівня.

Можливо, успішний досвід застосування нового способу видалення пухлин дозволить врятувати онкологічних хворих.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org