Самое популярное

Партнери


Home Новини Авіаперельоти виявилися безпечними для людей з хворим серцем
Авіаперельоти виявилися безпечними для людей з хворим серцем PDF Друк E-mail
Автор: yourhealthspace.org   
21.07.2004 20:27

Згідно зі статистикою, для людей з хронічними хворобами серцево-судинної системи авіаперельоти не становлять небезпеки, повідомляє Associated Press. До такого висновку прийшли фахівці Йельського університету, які рекомендують утримуватися від подорожей лише відразу після серцевого нападу або хірургічних операцій: ангіопластики, шунтування чи стентування.

"Всі дані свідчать, що при стабільному перебігу ішемічної хвороби серця перельоти безпечні", - сатверджує автор дослідження Стефен Россік (Stephen Possick). Свої висновки Россік зробив на основі аналізу десятків наукових публікацій: за хворобами серця, кардіохірургії, водіям ритму і іншим.

До теперішнього часу вважалося, що авіаперельоти протипоказані всім людям з ішемічною хворобою серця. Річ у тому, що в салоні літака і тиск повітря, і вміст кисню нижчі, ніж на землі. На думку медиків, в таких умовах хворе серце може зазнававати кисневого голодування.

Россік вважає, що такі умови небезпечні лише для хворих, яким не вдається за допомогою ліків уникати постійних нападів стенокардії або аритмії.

Дослідник також нагадує, що в літаку зберігається ймовірність ускладнень, пов'язаних з тромбами вен нижніх кінцівок - такі згустки крові можуть заблокувати судини серця або легенів. У зв'язку з такою небезпекою Россік рекомендує на час польоту накладати на гомілки щільні пов'язки. Деякі пасажири, щоб запобігти утворенню тромбів під час або перед польотом приймають аспірин. Це, на думку дослідника, не дає ніякого ефекту.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org