Самое популярное

Партнери


Home Новини Любителям жирної риби загрожує рак простати
Любителям жирної риби загрожує рак простати PDF Друк E-mail
Автор: Алла ТОПОРІВСЬКА   
13.07.2013 07:21

Чоловіки, які приймають добавки омега-3 жирні кислоти для підтримки здоров'я, ризикують заробити рак простати, пише midnightco.com.

Природним джерелом омега-3 є жирна риба. Давно відомо, що омега-3 жирні кислоти володіють протизапальними властивостями і захищають від виникнення інфаркту, інсульту, артриту та різних видів раку.

Проте нове дослідження співробітників Онкологічного дослідницького центру імені Фреда Хатчінсона в Сієтлі виявило зворотне: чоловіки з високою концентрацією омега-3 в крові були на 43% більше схильні до розвитку раку простати, ніж ті, у кого вона була низькою (різниця еквівалентна двом порціям лосося на тиждень). При цьому агресивні пухлини на 71% частіше діагностують у людей, які приймають добавки.

Висновки учених базуються на експерименті за участю 834 хворих раком простати і 1 тис. 393 здорових добровольців, у яких були узяті зразки крові. "Отримані результати в черговий раз довели, що прийом харчових добавок може бути шкідливий", - відзначив один з авторів роботи Алан Крістал.

Фахівці поки що не можуть пояснити, чому омега-3 збільшують ризик розвитку раку простати. Можливо, це пов'язано з перетворенням жирних кислот у сполуки, які можуть призвести до пошкодження клітин ДНК і придушення імунної системи. Учені наразі не вивчили, чи впливають омега-3 жирні кислоти на прогресування раку у хворих.

"Останніми роками багато досліджень демонстрували користь омега-3 жирних кислот і рекомендували включити рибу в раціон. Ми хотіли б закликвати всіх не відмовлятися повністю від прийому добавок з омега-3, а обговорити це питання з лікарем у разі стурбованості", - коментує Йен Фрейм, директор Британської добродійної організація Prostate Cancer UK.

Результати дослідження опубліковані на сайті midnightco.com.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org