Самое популярное

Партнери


Home Новини Як хворіють без лікарняного
Як хворіють без лікарняного PDF Друк E-mail
Автор: Ольга ДАХНО   
09.04.2014 10:49

Дуже часто в житті виникають ситуації, коли з тих чи інших причин ми не можемо вийти на роботу. Ось і доводиться посилатися на хворобу. А той, хто відвезе дитину в село до бабусі чи відкриє двері сантехніку, аби той полагодив діряву трубу.Дослідження американської компанії ССН, що займається аналізом бізнес-інформації, показали, що приблизно 33% днів, які люди проводять на лікарняному, дійсно пов'язаний з наявністю проблем зі здоров'ям. У всіх інших випадках люди змушені брати лікарняний лист по сімейним обставинам, з-за стресу або звичайного небажання йти на роботу. В цьому зізналися співробітники близько 330 американських фірм, опитаних представниками ССН.

За такі симуляції американським компаніям доводиться дорого платити. Так, дані ССН вказують на те, що в цьому році на кожного співробітника «із-за хвороби» було витрачено 789 доларів. Два роки тому ця цифра була дещо меншою і становила 610 доларів.

Однак на відміну від інших країн, у Сполучених Штатів проблеми з робочою силою несуттєві. Північна Америка стабільна за рівнем абсентеїзму (відсутності) на робочому місці. А от у європейських країнах трудове законодавство прямо стимулює симулянтів. Так, у Великобританії кожна працююча людина може провести на лікарняному чотири дні без подальшого пред'явлення довідок. Якщо ж людина хворіє довше, необхідно представити документ від лікаря.

Тому в Британії широко поширена хвороба «довгих вихідних», що триває з п'ятниці по понеділок. Її епідемія починається з приходом хорошої погоди, коли виникає бажання відпочити, або навпаки дуже поганий, коли навіть лінь на вулицю вийти. Стрес став причиною втрати цією країною 80 млн. людино-днів щорічно, за що доводиться платити чималу ціну - 5,3 млрд фунтів стерлінгів.

Швеція - це найкраща в світі країна з системою соціального забезпечення. Тому шведи сильно зловживають своїми правами та лікарняними листами. У цій країні можна хворіти без довідки протягом восьми днів. Згідно з урядовими даними, в минулому році 5% шведів були на лікарняному більше тижня. При цьому середній оплачуваний лікарняний тривав приблизно 25 днів. За таку поведінку жителів Швеції уряду цієї країни припадає щорічно платити 5,3 млрд. доларів. І це при тому, що шведи працюють значно менше, ніж американці і британці, а «хворіють» більше, ніж німці, іспанці і данці.

 

Оновлено 09.04.2014 10:52
 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org