Самое популярное

Партнери


Home Новини Названі типи схильних до алкоголізму людей
Названі типи схильних до алкоголізму людей PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
04.10.2016 15:25

Досі спроби медиків визначити типову «особистість алкоголіка» не були успішними, проте вчені переконані: є сенс шукати ознаки, які б достовірно свідчили про підвищений ризик розвитку алкоголізму у людини. Головний спеціаліст-нарколог Моз Росії Євген Брюн розповів про те, в яких випадках можна запідозрити проблему із зловживанням.

За словами Брюна, проблема виявлення осіб, схильних до пияцтва і алкоголізму, ускладнюється тим, що згубну звичку важко засікти в її початковій стадії практиці зловживання звертає на себе увагу, коли стає очевидним. Визначити грань між тим, що людина дозволяє собі випити, і почалася проблемою з випивкою також важко. «Ця невловима грань. Головним симптомом, який повинен змусити замислитися, — це сигнал «мені хочеться випити». Така думка не повинна виникати. Хіба що пару разів на рік — у великі свята», - сказав Євген Брюн.

За словами нарколога, в Росії останнім часом зріє такий тренд, як побутове пияцтво, яке починається з банальної нудьги. Механізм — брак вражень, і відповідно, дофаміну, пояснив Брюн. Лікар додав, що до подібної звичкою тяжіють пенсіонери і непрацюючі матері. «З одного боку, у групі ризику непрацюючі пенсіонери. З іншого боку, ми бачимо сплеск алкоголізації серед молодих матерів, які сидять вдома і не працюють. Зустрічаються ті, хто починають пити шампанське або пиво», — навів дані експерт.

Нарколог спростував поширене твердження, що у питущих батьків народжуються майбутні алкоголіки. Брюн підкреслив: гена алкоголізму не існує. «Зараз виділяють близько семи генів, які підвищують ризики по алкоголізму. Це різні речі. Сам же алкоголізм у спадщину не передається, це треба чітко розуміти», - заявив медик.

За словами головного нарколога країни у розвитку пияцтва у вихідців з неблагополучних сімей вирішальну роль відіграє середовище, злидні і невлаштоване життя, а не гени.

Говорячи про професії, серед яких ризик алкоголізму особливо високий, експерт виділив наступні категорії: журналісти, артисти, лікарі (особливо, хірурги та анестезіологи-реаніматологи), офісні працівники, бізнесмени, вантажники, слюсарі.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org