Самое популярное

Партнери

 https://mintprint.com.ua печать фото онлайн что с заказом - заказ печать фото онлайн.
Home Статті Гепатит. Це стосується всіх
Гепатит. Це стосується всіх PDF Друк E-mail
06.02.2012 17:16

Гепатит. Це стосується всіхВірусні гепатити – одна з найбільш обширних груп інфекційних захворювань в усіх країнах світу.

Вірусні гепатити часто мають схильність до хронічної течії. Нерідко хронічний перебіг захворювання переходить в розвиток цирозу печінки, печінкову недостатність і в стадіях, що далеко зайшли, приводять до загибелі хворих.

Вірусні гепатити викликаються вірусами з достатньо нехитрими назвами – вірус гепатиту А, вірус гепатиту В, вірус гепатиту З, вірус гепатиту Д (або Дельта), і так далі.

Не виключено, що в майбутньому ми задіюємо весь алфавіт для позначення нових вірусів, що викликають гепатити.

Різні віруси викликають і різні як по тяжкості, так і по характеру течії і розповсюдження гепатити. Так, вірус гепатиту А викликає гострий вірусний гепатит, як правило, що не розвивається в хронічний процес, і що не приводить до цирозу печінки. Він схожий з кишковими інфекціями як по особливостях розповсюдження – через їжу, воду, контактно-побутовий шлях, так і по сезонності – звичайно в літньо-осінній період. В той же час вірусні гепатити В і З мають схильність до хронічної течії, що у ряді випадків приводить до цирозу печінки і печінкової недостатності. Передаються вони при переливаннях крові, медичних і немедичних маніпуляціях, пов'язаних з пошкодженням шкіри і слизистих оболонок, статевим шляхом. І якщо раніше вірусний гепатит В був нерідко побічним ефектом медичної діяльності, то в даний час основу для розповсюдження гепатитів В і З представляє наркоманія.

Одним з найбільш яскравих симптомів гепатитів є жовтяниця. Проте вона зустрічається менш ніж в половині випадків вірусних гепатитів В і С. Захворювання нерідко ховається під маскою інших станів – грипозоподібного, астенічного, суглобового, кишкового та інших. Саме тому таким важливим стає лабораторне обстеження, у тому числі і членів сім'ї, оскільки захворювання може передаватися статевим і побутовим шляхом.

Лабораторна діагностика вірусних гепатитів достатньо складна і вимагає використання сучасної апаратури, якісних реагентів і що найголовніше – високої кваліфікації лабораторних працівників. Важливо не тільки виявити наявність вірусу гепатиту, але також визначити його тип і кількість в організмі. Від цього залежить прогноз і підходи до лікування.

До останнього часу гепатити відносилися до категорії так званих нерегульованих інфекцій. Проте зараз вже розроблені методи профілактики цих захворювань, принаймні, відносно вірусних гепатитів А і В. Використовуются і імуноглобуліни і вакцини. Особливо важлива своєчасна вакцинація проти гепатиту «В». Вона дозволяє захистити новонародженого від цього захворювання. Активно розвиваються дослідження, що стосуються противірусної терапії вірусного гепатиту «С». Дуже важливим є використання препаратів, що захищають печінку від різних токсинів – так званих гепатопротекторів. Невід'ємною частиною терапії гепатитів є також і раціональна дієтотерапія.

 

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org