Самое популярное

Партнери

 Отбеливание зубов по системе zoom zoom.sale. . Заказать в магазине akridaclub обеспечение здорового питания
Home Статті Хвороби ніг
Хвороби ніг PDF Друк E-mail
07.02.2012 10:20

Хвороби нігНеприємні відчуття в ногах відчувають багато. Основні скарги – це набряки і болі, як у спокої, так і при ходьбі. Розглянемо ці симптоми докладніше.

Набряклість нижніх кінцівок. Причини її можуть бути самими різними, причому необов'язково пов'язаними з патологією судин ніг. Набряки викликає хронічна серцево-судинна недостатність, що є ускладненням гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, іншої серцевої патології. Якщо серцево-судинна недостатність наростає, набряки посилюються, можливо навіть закінчення лімфи через шкіру. Цим пацієнтам після виключення діагнозу тромбозу глибоких вен потрібно скоректувати терапевтичне лікування, щоб зменшити вираженість серцево-судинної недостатності.

Почервоніння шкіри і місцеві набряки спостерігаються при артритах гомілковостопного і колінного суглобів. При цьому часто є периферичний варикоз (розширення внутрішньошкірних венул).

Набряки на передній поверхні гомілки і тильної поверхні стопи характерні для лімфедеми - захворювання, викликаного порушенням відтоку лімфи від лімфатичних судин. Ця хвороба, як правило, виникає після бешихового запалення. Набряки посилюються влітку, в жарку погоду. Нерідко запалення лімфатичних судин на тлі бешихового запалення поєднується з тромбофлебітом глибоких вен.

Іноді набряки ніг з'являються і в результаті алергічного дерматиту, викликають їх і хронічні хвороби печінки і нирок, а також системні захворювання, які сприяють спонтанному розвитку тромбозу при порушенні згортання крові.

Набряки можуть бути викликані і безпосередньо патологією судин нижніх кінцівок – тромбозом. Тромбоз великої і малої підшкірних вен є ускладненням варикозної хвороби. Тромбоз глибоких вен може розвинутися при травмах нижніх кінцівок, після хірургічного втручання на органах малого тазу, протезування тазостегнового суглоба, при онкологічній патології, хворобах, при яких порушено згортання крові, внаслідок неправильного прийому антикоагулянтів непрямої дії і т.д. Один з основних методів дослідження судин – ультразвукова доплерографія (УЗДГ). З її допомогою виявляють тромбоз глибоких і підшкірних вен.

При обстеженні визначають, наскільки виражений тромбоз (чи закупорює він вену), як давно він утворився, яка протяжність ураженої ділянки, чи рухомий тромб (в цьому випадку він може привести до емболії легеневої артерії), чи пошкоджені венозні клапани.

Біль в ногах – ще один основний симптом патології судин нижніх кінцівок. Біль у спокої, що посилюється в положенні лежачи, і нічні судоми пов'язані з радікулопатією – порушеннями в поперековому відділі хребта. При тромбозі глибоких вен біль з'являється при формуванні тромбозу і локалізується в основному по ходу вени.

Якщо пацієнт скаржиться на болі при ходьбі, а лікар при огляді і пальпації виявляє, що у нього на стопі немає пульсації над артеріями, то це свідчить про важку патологію нижніх кінцівок, при якій просвіт артерії звужений або повністю перекритий. При цьому також призначається УЗДГ артерій нижніх кінцівок. По його результатах визначають, в якому місці і наскільки перекрита артерія, а також оцінюють кровотік по периферичних судинах. Якщо поразка серйозна і кровотік значно понижений, то пацієнту потрібне хірургічне лікування. В іншому випадку посилюватиметься ішемія тканин, що приведе до виникнення виразок, а потім і розвитку гангрени. При важкій ішемії також спостерігаються набряки і почервоніння стопи.

Нерідко болі в ногах і понижена пульсація на стопі є симптомами поразки черевного відділу аорти. В цьому випадку потрібне відповідне хірургічне лікування.

Болі при ходьбі виникають і при тромбозі вен гомілки і підколінної вени, але в цьому випадку у пацієнта спостерігається сильний набряк гомілки, що нехарактерне для облітеруючого ендартеріїта.

Болі при ходьбі можливі і при інших патологіях, не пов'язаних з поразкою судин, – ревматоїдному артриті, деформуючому артрозі, поперечній плоскостопості і ряду інших захворювань.

Щоб вибрати правильне лікування, потрібно обов'язково провести ультразвукове дослідження. Адже застосування невірно підібраних препаратів може привести до тромбозу, а не виявлений вчасно облітеруючий ендартеріїт небезпечний виникненням гангрени і, як підсумок, ампутацією кінцівки.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org