Самое популярное

Партнери


Home Статті Чому відбувається оніміння рук
Чому відбувається оніміння рук PDF Друк E-mail
07.02.2012 20:22

Чому відбувається оніміння рукОніміння рук, або, як говорять лікарі, парестезія, – явище нерідке. Причини, що викликають оніміння, можуть бути неврологічними, пов'язаними з порушенням іннервації, і судинними, викликаними порушенням кровообігу.

Іннервація – це постачання органів і тканин тіла нервовими волокнами, по яких передаються імпульси – рухові до органу і сенсорні до головного мозку.корінцями шийного відділу спинного мозку. Іннервацію руки можна представити таким чином: на 1-му рівні – це корінці шийного відділу спинного мозку, на 2-му – плечове сплетення, на 3-му – крупні серединний, ліктьовий і променевий нерви, на 4-м – дрібні гілки.

Виходячи з цього неврологічними причинами оніміння рук можуть бути патології наступних нервів: нервових корінців в шийному відділі (радікулопатії), плечового сплетення (плексопатії) і периферичних нервів (периферичні невропатії).

Здавалося б, очевидно: якщо ми відчуваємо біль в якому-небудь органі - це означає, що він хворий. Але при захворюваннях нервової системи все не так просто, і найчастіше больові відчуття сконцентровані не в місці пошкодження нервів. Тому причина, що викликала оніміння кисті, може ховатися в будь-якому з чотирьох рівнів іннервації руки.

При онімінні внаслідок порушення іннервації, використовують наступні діагностичні методи:

- МРТ шийного відділу хребта – дозволяє виявити патологію нервових корінців спинного мозку;

- УЗД нервів верхніх кінцівок – з його допомогою визначають стан нервів руки від плечового сплетення до дрібних гілок;

- електронейроміографія (ЕНМГ) – використовується для оцінки функції нерва.

За допомогою МРТ і УЗД можна виявити причину порушення іннервації і точно визначити її місцезнаходження.

УЗД нервів верхніх кінцівок – метод порівняно молодий. Він з'явився завдяки створенню УЗ-апаратів нового покоління, обладнаних датчиками високої частоти, що дозволяють добре бачити і нервовий стовбур, і складові його пучки нервових волокон. За допомогою цього методу разом з товщиною нерва визначають його контури, структуру, кровопостачання.

УЗД нервів верхніх кінцівок дозволяє виявити здавлення нерва (при артриті, остеоартрозі, переломах, вивихах, природжених аномаліях, поряд розташованою пухлиною), виявити витікаючі з нервових стовбурів пухлини, діагностувати невропатії при різних захворюваннях (хронічні захворювання нирок, печінки, цукровий діабет, інтоксикації, гормональний дисбаланс та ін.), знайти пошкодження нервів.

За допомогою УЗД нервів є можливість або виявити, або виключити цілу групу захворювань, що викликають порушення іннервації рук. І зробити це можна вже на початковому етапі обстеження пацієнта, що скаржиться на оніміння і біль в кінцівках.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org