Самое популярное

Партнери


Home Статті Природа хропіння і як з ним боротися
Природа хропіння і як з ним боротися PDF Друк E-mail
19.06.2011 06:45

Напевно, немає людини, яка на собі не випробувала б таку сильну зброю, як нічне хропіння, від якого страждають всі люди, що знаходяться. За статистикою після тридцяти років хропе кожна п'ята спляча людина. Якщо людина хропе безперервно, то це ще нічого. А ось якщо хропіння іноді уривається, затримується дихання на 20 – 60 секунд, потім знову сплячий хропе, то можна говорити про хворобу зупинок дихання уві сні.Як же вдається храпуну створювати такі жахливі звуки? Вдень тонус всіх м'язів підтримує наш мозок, у тому числі і м'язів глотки. Вночі мозок засинає, і м'язи глотки розслабляються. З'являється хропіння – биття стінок вібруючих дихальних шляхів один об одного, потім стінки спадають і дихання припиняється. У цей період часу страждають всі органи. Дихальний центр посилає імпульси в мозок і будить його. Прокинувшись, мозок відкриває дихальні шляхи, людина хропе. Відновлюється нормальний вміст кисню в організмі, мозок знову засинає і все повторюється спочатку доти, поки людина не прокинеться. За ніч у такої людини може відбуватися декілька сотень зупинок дихання. Це дуже небезпечне явище, тому що недолік кисню може викликати ризик розвитку інсультів і інфарктів. Може навіть наступити раптова смерть уві сні.

Мозок не відпочиває, він повинен постійно контролювати процес боротьби за існування. Організм швидше зношується, тому що нормально виспатися людина, що хропе, не може. Вранці вона встає з головним болем, маючи вночі поверхневий сон. Розвивається хронічний брак кисню, знижується увага, а потім і пам'ять. Розвивається хронічна втома. А при втомі абсолютно нічого не хочеться. Чоловічий гормон тестостерон виробляється в глибоких стадіях сну. Якщо немає глибокого сну, немає вироблення тестостерона, то знижується лібідо і потенція у чоловіків. Жінок до настання менопаузи захищають від хропіння жіночі гормони.

Дуже часто діти до десяти років можуть хропти уві сні, але у них це пов'язано з великими мигдалинами і аденоїдами. Якщо, видаливши аденоїди, дитяче хропіння не припиняється, то видаляють мигдалини.

Однією з причин хропіння дорослих людей може бути вроджена вузькість дихальних шляхів. Повноцінному диханню носом можуть заважати поліпи, що знаходяться в ньому, викривлення перегородки, гайморит. При такому дефекті, як довге небо, язичок знаходиться дуже далеко за коренем язика. Це теж викликає хропіння. Так само язик зміщується назад у людей з різко зрушеною назад нижньою щелепою.

У повних людей навколо дихальних шляхів лежать жирові складки, які їх здавлюють, викликаючи тим самим хропіння. Так само хропіння може виникати через зниження функції щитовидної залози. Коли не вистачає гормону щитовидної залози, тонус глоткових м'язів падає, і вони легше спадаются. Тканини і дихальні шляхи можуть також набрякати.

Отже, ми тепер знаємо, що хропіння – це механічне злипання дихальних шляхів. Тому залежно від причин хропіння і тяжкості розладів, способи лікування можуть бути різними.

Фахівці вважають, що при зменшенні ваги хоч би на 10%, параметри дихання стають кращими на 50%.

Хронічне запалення глотки і трахеї часто викликає куріння. Воно сприяє набряклості стінок глотки і зниженню тонусу глоткових м'язів. Означає, треба кидати палити. Але якщо кинути палити, то можна сильно додати у вазі. Тому треба в комплексі кидати палити і сидіти на дієті, щоб не поправитися.

При безсонні слід відмовитися від снодійних препаратів, тому що вони сприяють зниженню м'язового тонусу і розслабленню глоткової мускулатури. При прийомі невеликої кількості алкоголю глоткові м'язи будуть в розслабленому стані приблизно близько трьох годин. Тому безпосередньо перед сном слід утриматися від його прийому.

Якщо людина лежить на спині, то через те, що язик її западає, виникає легке хропіння. Це легко можна усунути, застосувавши спеціальні подушки з невеликим потовщенням для шиї. Це забезпечить правильне положення голови щодо тулуба. З цією метою можна підвести узголів'я ліжка на 10-15см.

Для вузького носа можна застосовувати спеціальні пружинячі смужки «Бриз Райт», які можна купити в аптеці, або звичайний лейкопластир. З їх допомогою полегшується носове дихання – смужка приклеюється до крил носа і розсовує їх. Використовувати їх рекомендується протягом тижня, щоб звикнути до носового дихання.

Існує і спеціальна зарядка, що зменшує хропіння.

Вправа 1. Висувайте язик якнайдалі вперед і вниз, утримуючи його в такому положенні до 5 секунд.

Вправа 2. За допомогою руки із зусиллям переміщайте нижню щелепу вгору і вниз.

Вправа 3. Виконується перед сном. Слід сильно затиснути і тримати зубами дерев'яну паличку протягом 5 хвилин.

Вправа 1 і 2 виконується по 20-40 разів двічі на день: з ранку і увечері перед сном. Приблизно через місяць з'являться результати.

Розроблено також пристрій для попередження і лікування хропіння УПЛХ-01 у формі соски. Наявність в роті чужорідного предмету викликає рух язика вперед і напруження м'язів язика і глотки, що перешкоджає вібрації і спаданню стінок дихальних шляхів. Через 10-20 днів застосування соски відновлюється нормальне дихання і хропіння зменшується.

Можна удатися і до новітніх методів лазерної хірургії. Ці безболісні і безкровні операції проводяться протягом 15 хвилин в амбулаторних умовах.

 


Працюємо для Вас http://yourhealthspace.org